Karty kredytowe

Popularne karty kredytowe określane także mianem plastikowych pieniędzy są stosowane przez większość osób, które w ogóle korzystają z systemu bankowości. Karty te mogą być przypisane nie do konkretnej osoby, ale do konta tak więc posiadacze kilku kont bankowych mogą mieć także dostęp do kilku kart kredytowych. Przewiduje się karty zarówno dla klientów indywidualnych jak i dla przedsiębiorców.

W każdej z tych grup panować mogą jednak nieco inne zasady korzystania z kart kredytowych, czy też kwestie dotyczące kosztów ich użytkowania. Zwykle samo wydanie karty dla klienta czy też jej późniejsze używanie przez klienta jest w pełni darmowe. Pojawić mogą się kwestie opłat, czy też ubezpieczenia kart, ale i tutaj banki często starają się tymi kosztami po prostu nie obciążać klientów, którzy chcieliby z kart kredytowych korzystać.

Czym jest karta kredytowa?

Jak sama nazwa wskazuje, karta kredytowa daje klientowi możliwość zaciągania szybkiego kredytu właśnie w oparciu o samą kartę kredytową. Nie ma konieczności składania wniosków czy też podejmowania innych podobnych działań. Środki mogą zostać zaksięgowane na koncie użytkownika praktycznie od razu jeśli będą mu one potrzebne. Stosowany jest także okres w którym korzystanie z karty kredytowej jest dla klienta w pełni bezpłatne, także jeśli skorzysta z kredytu.

Czas spłaty zobowiązań

Zwykle czas na jego spłatę to od kilku do kilkunastu dni, w czasie których nie są naliczane koszty odsetek kredytowych. Dopiero po upływie tego okresu koszty te zostaną klientom naliczone. Wtedy należy się przygotować na to, że w przypadku kart kredytowych mogą być to koszty już nieco wyższe niż przy zupełnie standardowych kredytach bankowych. Klienci często spłacają takie kredyty za pomocą jednej płatności, ale także i tutaj możliwe są do zastosowania standardowe harmonogramy spłat, co jest realizowane zwykle przy większych kwotach kredytów na kartach.

Klienci muszą też zdawać sobie sprawę z tego, że ewentualne przekroczenie czasu płatności może być powodem do naliczenia przez bank karnych odsetek, które będą już zdecydowanie wyższe niż standardowe odsetki kredytowe.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *