Jakie promocje proponują firmy pożyczkowe

Minimum formalności, brak konieczności przedstawienia zaświadczeń o zarobkach to nie są jedyne argumenty przemawiające za ofertą firm pożyczkowych. Bardzo często oferują one bowiem promocje, które pozwalają skorzystać z pożyczki online na bardzo atrakcyjnych warunkach.

Warto szukać promocyjnej oferty

O tym, że lubimy promocje, nikogo nie trzeba przekonywać. Czemu zatem nie skorzystać z nich również jeśli chodzi o pożyczki online? Promocje pozwalają nie tylko zaoszczędzić, ale i racjonalnie zaplanować spłatę zadłużenia, a nawet … zarobić na pożyczkach z chwilą zarekomendowania danej firmy znajomym.

Promocje mogą wiązać się między innymi z okresem świątecznym czy wakacyjnym, rozpoczęciem roku szkolnego, ale niekoniecznie. Dlatego też warto śledzić na bieżąco oferty firm pożyczkowych, bądź też korzystać z dostępnych w sieci porównywarek czy rankingów pożyczek.

Zwykle, by skorzystać z określonej promocji, trzeba być stałym klientem danej firmy. Instytucje pozabankowe cenią sobie bowiem lojalnych i solidnych pożyczkobiorców, dlatego chcą ich przy sobie zatrzymać, oferując im między innymi obniżone koszty pożyczki i / lub atrakcyjne oprocentowanie, mniejszą prowizję, wydłużony okres spłaty pożyczki lub też możliwość pożyczenia większych kwot. Niekiedy kuszą możliwością wzięcia udziału w konkursach z atrakcyjnymi nagrodami czy korzystaniem z platform ułatwiających zarządzanie finansami czy edukację finansową.

Lojalny klient jest cenny, ale firmy pożyczkowe zwracają również uwagę na te osoby, które dotąd z pożyczek nie korzystały. Kuszą je zatem ofertą – pożyczka online za „0” złotych czy pożyczka za drobną opłatą na określony czas. Zwykle promocje oferowane nowym klientom nie dotyczą pożyczek ratalnych, są udzielane na krótki czas i w niewielkiej wysokości, pozwalającej jednak uratować domowy budżet i wydostać się z chwilowego kryzysu finansowego.

Rodzaje promocji

Z pewnością interesującą promocją, adresowaną do nowych klientów, jest „chwilówka za darmo”, którą w swojej ofercie ma coraz więcej instytucji pozabankowych. Taka promocja umożliwia uzyskanie niezbędnych pieniędzy, bez konieczności zapłaty dodatkowych kosztów. Osoba, korzystająca po raz pierwszy z usług danej firmy oddaje dokładnie tyle samo pieniędzy, ile pożycza. W takim przypadku kwota pożyczki jest limitowana, zwykle wynosi około 1500 zł, choć istnieją firmy, które oferują nawet ponad 2000 zł. Instytucje pozabankowe często jednak określają dodatkowe warunki, które umożliwiają zaciągnięcie takiego zobowiązania. Może to być na przykład wiek pożyczkobiorcy (np. 20-70 lat), posiadanie konta bankowego, telefonu komórkowego, a także rejestracja w serwisie pożyczkobiorcy. Niektóre firmy dokonują sprawdzenia klienta w BIK i innych bazach (np. KRD) – wówczas warunkiem przyznania pożyczki jest dodatkowo brak negatywnej historii kredytowej. Takie pożyczki za „0 złotych” zazwyczaj oferowane są na 10, 20, 30 dni, natomiast dla klientów mających problem ze spłatą zobowiązań istnieje możliwość wydłużenia okresu spłaty pożyczki o kolejne 15 czy 30 dni, wiąże się to jednak z koniecznością wniesienia opłaty, wynoszącej nawet 1/3 pożyczonej kwoty. Dlatego też, chcąc skorzystać z oferty darmowej pożyczki, warto zastanowić się, czy będzie realna szansa na jej spłatę w wymaganym terminie.

Zazwyczaj formalności ograniczone są do minimum. W przypadku pożyczek tradycyjnych dokumenty sporządzane są w domu klienta, choć zdecydowanie częściej są to pożyczki online. Wymagają one przelewu weryfikacyjnego (weryfikacja konta przelewem bankowym), zwykle w wysokości 1 grosza, zaś czas udzielenia pożyczki wynosi zwykle od 15 do 60 minut.

Dla nowych klientów często dostępne są również pożyczki, w przypadku których opłata jest symboliczna (np. 10 zł kosztów niezależnie od wysokości pożyczki).

Firmy pożyczkowe nie tylko chcą przyciągnąć nowych klientów, ale również utrzymać stałych pożyczkobiorców. Oferują im zatem udział w specjalnych programach lojalnościowych, mających na celu budowanie oraz podtrzymywanie pozytywnych relacji z klientami atrakcyjnymi dla danej instytucji. Wśród dostępnych na rynku ofert firm są m.in. takie, które umożliwiają klientom zaciąganie kolejnych pożyczek na korzystniejszych warunkach (zniżki są swego rodzaju nagrodą dla tych pożyczkobiorców, którzy wzorowo wywiązują się ze swoich obowiązków – spłacają w terminie pożyczki, mają dobrą historię kredytową czy poszerzają swoją wiedzę dotyczącą finansów na dedykowanych platformach edukacyjnych). Istnieją również instytucje finansowe, które umożliwiają wielokrotne korzystanie z pożyczki online za „0 złotych”. Klienci, którzy na przykład terminowo spłacają 4 pożyczki, mogą zaciągnąć kolejną zupełnie za darmo. Sytuacja wygląda podobnie w przypadku 10, 15 i każdej co piątek pożyczki. Warto jednak zwrócić uwagę na ograniczenia z tym związane – zwykle wysokość chwilówek nie może przekroczyć określonej kwoty (np. 1000 zł), ograniczony jest również czas ich spłaty. Jeśli klient spóźni się z uregulowaniem zadłużenia, będzie zobowiązany ponieść standardowe koszty pożyczki. Czasami też firmy oferują specjalne rabaty, uzależnione od długości okresu, w którym są klientem danej instytucji pożyczkowej – im dłużej są oni związani z daną firmą, tym atrakcyjniejsze są rabaty.

Niektóre firmy za zaciągnięcie pożyczki – zarówno pierwszej, jak i kolejnej – oferują specjalne premie, w wysokości 50 czy 100 zł. Wówczas wystarczy tylko wziąć pożyczkę, dokonać jej spłaty zgodnie z regulaminem, by premia została wypłacona na konto zwykle w ciągu 30 dni. Konieczne jest jednak dokładne zapoznanie się z warunkami takiej promocji, bowiem często wypłata premii jest uzależniona od sposobu zaciągnięcia pożyczki (np. przez aplikację mobilną) czy specjalnego oznaczenia przelewu spłaty.

Premie nie są jedynym sposobem zarabiania na pożyczkach. Za skorzystanie z oferty firm pożyczkowych można na przykład uzyskać bon wakacyjny o określonej wartości, do wykorzystania na stronie partnera instytucji pozabankowej (warunkiem aktywowania bonu jest jednak zwykle zrobienie zakupów na danej stronie) lub uczestniczyć w programie kodów rabatowych.

Niektóre firmy pożyczkowe oferują również możliwość uzyskania realnych zarobków za polecanie ich oferty innym osobom. Zwykle taki mechanizm działania sprowadza się do konieczności rejestracji na stronie  instytucji pozabankowej, a następnie powiadomienia znajomych za pośrednictwem platformy o istnieniu takiej oferty jak pożyczki online czy inne. Pozwala to zasilić swoje konto o dodatkowe środki – za każdą zaproszoną osobę, która weźmie pożyczkę, wypłacana jest określona kwota (zwykle jest to 30 – 50 zł). Niekiedy również dane kontaktowe znajomego możemy podać już przy wypełnianiu wniosku o własną pożyczkę – zwykle jest to adres mailowy czy numer telefonu bliskich. Jeśli ktoś z nich złoży wniosek i przejdzie pozytywnie weryfikację uzyskując pożyczkę, firma wypłaca określoną kwotę.

Niezależnie od tego, czy jesteśmy stałym klientem danej firmy czy też decydujemy się skorzystać z jej usług po raz pierwszy, warto jest śledzić dostępne na rynku promocje. Dają one bowiem szeroki wachlarz możliwości – nie tylko dopasowania danej oferty do swoich potrzeb i zaoszczędzenia na kosztach pożyczki, ale nawet zasilenia domowego budżetu kwotą premii za zaciągniecie zobowiązania czy za polecenie klienta.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *