Firma pożyczkowa czy kredyt w banku – na co zdecydować?

Wielokrotnie zdarza się, że nasze potrzeby finansowe znacznie przekraczają bieżący budżet. Powody bywają różne, czasem to nieprzewidziane zdarzenia losowe, czasem utrata pracy, a niekiedy po prostu chęć sfinansowania remontu lub podróży. Niezależnie od powodu, kiedy potrzebujemy dodatkowych pieniędzy, zaczynamy się zastanawiać nad sposobem ich zdobycia. Możliwości jest kilka, ale niektóre mają spore wady.

Jak zdobyć dodatkową gotówkę?

Chcesz zrobić remont kuchni albo wyjechać z rodziną nad morze? A może stało się coś nieprzewidzianego, np. zepsuł się samochód lub wysiadła lodówka? Albo szef nie przelał wypłaty i brakuje po prostu pieniędzy na opłaty i podstawowe zakupy. Konieczna jest dodatkowa gotówka, a na koncie pusto. Skąd wziąć szybko pieniądze?

Można pożyczyć od kogoś z rodziny, o ile masz w otoczeniu osobę, która posiada oszczędności i chętnie pomoże. Ogólnie wiadomo, że to rzadkość. Ponadto, czasami nie warto korzystać z takiej pomocy, by nie popaść z rodziną w konflikt czy dziwną zależność. Pieniądze dostaniemy w 15 minut, a trudne relacje zostaną na lata.

Idziemy więc do banku. Dziś prawie każdy ma konto w jakimś banku, bo takie są wymogi wielu pracodawców oraz instytucji przyznających zasiłki czy zapomogi. W każdym banku mają szeroką ofertę kredytów w różnych wariantach. Jednak nie jest łatwo otrzymać kredyt bankowy. Trzeba mieć przede wszystkim zdolność kredytową. Jeżeli mamy niewielkie dochody, a dodatkowo już spłacamy jakieś raty, to szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosku są nikłe. Jeśli dodatkowo widniejemy już w rejestrze dłużników, to kredyt pozostanie jedynie w sferze marzeń.

Pracownik banku wszystko skrupulatnie sprawdzi, ma przecież wgląd na konto klienta oraz do systemu dłużników. Można się starać o kredyt w innym banku, ale tam z kolei zażądają zaświadczenia o zarobkach. Zresztą im więcej chcemy pożyczyć, tym więcej będzie formalności i pytań o zabezpieczenie. Jeśli nie mamy np. samochodu czy mieszkania własnościowego, nie stanowimy dla banku rzetelnego kredytobiorcy. Jedno jest pewne, w banku nie dostaniemy pieniędzy w 15 minut, więc jeśli sytuacja nagli, to nie jest odpowiednia opcja.

Wygodniejsza forma – pożyczka online

 

Kiedy dodatkowa gotówka jest potrzebna szybko i bez formalności, najlepszym wyjściem będzie chwilówka. Obecnie wzięcie szybkiej pożyczki nie wymaga nawet wychodzenia z domu. Wystarczy za pomocą internetu wyszukać firmy, które oferują pożyczki online. Po porównaniu ofert należy wybrać najkorzystniejszą dla siebie. W sieci można znaleźć firmy, które mają wysoki limit, sięgający nawet 6000 zł i długi termin spłaty. Taką ofertę znaleźć można na stronie internetowej danej firmy.

Dalsze formalności są dość proste, w zasadzie podobne w każdej z takich firm pożyczkowych. Wystarczy podać swoje dane kontaktowe, numer Pesel i numer rachunku bankowego. Decyzja o przyznaniu pożyczki online przychodzi w ciągu kilku minut. Jeśli jest pozytywna, to gotówka na koncie będzie po jakimś kwadransie.

Dzięki temu można szybko i bez zbędnych formalności zyskać gotówkę na zlikwidowanie uciążliwej awarii, zakup sprzętu czy korzystną promocję wczasów w biurze podróży. W firmie pożyczkowej nikt nie pyta o rodzaj wykonywanej pracy, stan majątkowy czy odchody. Tu liczy się tylko szybka wypłata wnioskowanej kwoty i terminowa spłata długu.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *