Bankowość internetowa i bankowość mobilna

Zarówno klienci indywidualni jak i tym bardziej firmy mają możliwość skorzystania z nowoczesnej bankowości elektronicznej. Obecnie najpopularniejsza jest bankowość internetowa, ale coraz większą popularność zdobywa także bankowość mobilna, która także jest oferowana przez sporą liczbę banków. Dzięki takim systemom klienci dosyć wiele swoich spraw mogą załatwić po prostu za pośrednictwem systemu bankowego bez konieczności wychodzenia z domu. Zyskać można także wszelkie niezbędne informacje o swoim koncie oraz o posiadanych produktach bankowych z których korzysta klient.

Mowa tutaj nie tylko o podstawowych produktach takich jak na przykład konta bankowe czy ewentualne kredyty ale także i o innych, w tym nawet dosyć skomplikowanych produktach inwestycyjnych oferowanych przez banki. Klient może wygodnie, z pośrednictwem swojego komputera realizować wiele czynności, które normalnie musiałby zrealizować po prostu w placówce banku. Oznacza to nie tylko mniejsze kolejki ale także i redukcję kosztów dla samych banków. Przy jednoczesnym zwiększeniu możliwości pozyskiwania klientów, nawet tam gdzie nie ma placówek i oddziałów banków.

Bankowość elektroniczna

W czasach gdy bankowość elektroniczna nie funkcjonowała, coś takiego było po prostu nie do pomyślenia. Często nie odmownym elementem korzystania z takiego systemu jest też telefon komórkowy. To za pośrednictwem przypisanego do konta bankowego telefonu komórkowego klient może chociażby potwierdzać realizację niektórych operacji. Co także wiąże się z wygodą użytkowania. Coraz częściej jednak telefony stają się urządzeniami na tyle zaawansowanymi, że klienci mogą korzystając tylko z nich logować się do systemów bankowych. Mowa tutaj już wtedy o tak zwanej bankowości mobilnej, która jest często jeszcze wygodniejszym rozwiązaniem.

Od klienta wymaga to jedynie posiadania odpowiednio nowoczesnego telefonu komórkowego, a czasem także zainstalowania zaoferowanej przez bank aplikacji. Możliwości takich aplikacji mogą być oczywiście większe aniżeli tylko możliwość wykonywania przelewów bankowych, mogą stanowić także doskonałe źródło informacji na temat różnych produktów bankowych i samej oferty banku.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *