Gdzie w Polsce można płacić w bitcoinach?

Kiedy dziewięć lat temu pojawił się bitcoin, wiele osób nie sądziło, że zdobędzie on tak wielką popularność. Dzisiaj ta kryptowaluta znajduje się w kręgu zainteresowań nie tylko inwestorów nastawiających się na szybki – i co ważnie niemały – zarobek. Stała się ona także alternatywnym środkiem płatniczym.

Mało kto wie, że również na terenie naszego kraju nie brakuje miejsc, w których bitcoin jest akceptowany jako środek płatniczy. Gdzie dokładnie się znajdują i jak je znaleźć?

Jak dowiedzieć się, gdzie można zapłacić bitcoinem?

Najrozsądniej jest skorzystać ze specjalnej mapy, na której umieszczane są wszystkie miejsca akceptujące kryptowalutę, których jest obecnie przeszło osiem tysięcy. Kilkadziesiąt punktów usługowych zlokalizowanych jest na terenie Polski. Najwięcej z nich znajdziemy oczywiście w stolicy.

Jest to świetny sposób, który pozwala błyskawicznie zlokalizować miejsca akceptujące kryptowalutę. Ich samodzielne szukanie jest bowiem naprawdę żmudne i może zakończyć się niepowodzeniem. Co ważne, osoby korzystające z bitcoinów mogą dodawać na mapie punkty, których dotychczas na niej brakowało, a w których kryptowaluta jest uznawana. Tym samym każdy może przyczynić się do jej rozbudowania, dając innym sygnał, że miejsc akceptujących bitcoiny, jest więcej, niż się wydawało.

Przykładowe miejsca, w których zapłacić bitcoinem

Osoby stawiające na kryptowalutę mogą zapłacić nią w:

  • sklepach
  • barach i restauracjach
  • hotelach

Do tego dochodzą placówki typowo usługowe. I tak bitcoinem zapłacimy za wizytę u stomatologa, konsultację dietetyczną, poradę prawną oraz usługę w szpitalu Medicover. Wachlarz miejsc, w których akceptowana jest kryptowaluta, nieustannie się poszerza.

Nie można zapominać, że bitcoinami zapłacimy bez problemu w Internecie. Obecnie większość sklepów prowadzących sprzedaż za pośrednictwem sieci akceptuje kryptowalutę, doskonale na tym wychodząc.

Co istotne, płatności z użyciem kryptowaluty to przede wszystkim pełna anonimowość. W odróżnieniu od płatności tradycyjną kartą nie udostępniamy swoich danych osobowych. W efekcie nie musimy się później borykać z tysiącami reklam, jakimi zasyłają nas sklepy, w których zdecydowaliśmy się coś kupić.

Czego potrzeba, by częściej móc płacić kryptowalutą?

Jeśli spojrzymy chociażby na mapę sklepów, okaże się, że miejsc akceptujących bitcoiny jest ciągle niewiele. Z pewnością mapa punktów, w których można płacić kryptowalutą, nie rozrośnie się zbytnio, dopóki nie powstaną urządzenia zintegrowane z terminalami płatniczymi i kasami fiskalnymi.

Warto podkreślić, że dla sprzedawców oraz właścicieli firm przyjmowanie płatności w bitcoinach jest naprawdę korzystne i wiąże się z całkowitym brakiem prowizji. Wielu przedsiębiorców nie decyduje się na akceptację kryptowaluty w związku z koniecznością przeszkolenia personelu. Trzeba jednak pamiętać, że jest to jednorazowy wydatek, który w dłuższej perspektywie czasowej naprawdę się opłaca.

Rynek kryptowalut z pewnością będzie się nieustannie rozwijać, a miejsc, w których będzie można nimi zapłacić, będzie coraz więcej. Zanim jednak bitcoiny wejdą do powszechnego użytku minie jeszcze trochę czasu. Warto jednak na ten moment poczekać, bo perspektywy, które stwarza ta wirtualna waluta, są naprawdę niezwykle korzystne!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *