Pożyczki bez dochodów

Do wzięcia większości kredytów niezbędne jest zaświadczenie o dochodach. Niestety, nie każdy z nas jest zatrudniony na umowę o pracę – spora część osób utrzymuje się z pracy na podstawie umowy o dzieło lub umowy zlecenie. Z pomocą takim właśnie osobom potrzebującym dodatkowych środków przychodzą instytucje pozabankowe oferujące pożyczki bez dochodów.

Brak udokumentowanych dochodów

Tego typu pożyczka stanowi idealne rozwiązanie dla osób osiągających dochód z tytułu wykonywanej pracy, lecz nie posiadających umów, które uprawniałyby je do ubiegania się o tradycyjny kredyt lub pożyczkę. W tej sytuacji, firmy bankowe muszą sprawdzić klienta oraz jego potencjalną wypłacalność tak, by mieć pewność, że będzie on w stanie na czas zwrócić pożyczone środki. Może się to odbywać na podstawie wyciągu z konta bankowego lub przeglądu dokumentów potwierdzających terminowe uiszczanie opłat, na przykład za czynsz. Niektóre firmy biorą również pod uwagę nieruchomości pod zastaw lub mienia ruchomego.

Pożyczka bez dochodu – co to takiego?

Pożyczka bez zaświadczeń o dochodach jest oferowana przez większość instytucji pozabankowych. Przeważnie jest udzielana ona drogą internetową, bez konieczności wychodzenia z domu. Zwykle wystarczy podpisać tutaj stosowne oświadczenie z informacjami o dochodach, bez konieczności ich dokumentowania. Jedynie w wybranych przypadkach niezbędne będzie przedstawienie wyciągu z konta bankowego.

Co jest wliczane do dochodu?

Zapewne nie każdy z nas zdaje sobie z tego sprawę, że źródłem dochodu może być nie tylko stała pensja wypłacana przez pracodawcę. Zaliczyć do nich można także alimenty, stypendia, 500+, rentę lub emeryturę, dochód pasywny, dopłaty oraz zarobki za pracę dorywczą.

Zalety pożyczki bez dochodu

Główną zaletą takiej pożyczki jest fakt, że mogą ją zaciągać osoby nie zatrudnione na umowę o pracę. Niekiedy stanowi ona jedyne rozwiązanie w przypadku nagłych problemów finansowych lub konieczności szybkiej spłaty zobowiązań. Co więcej, taką pożyczkę można otrzymać korzystając wyłącznie z komputera, a środki na naszym koncie pojawią się w przeciągu kilkunastu minut.

Rodzaje pożyczek bez dochodu

Pożyczki bez dochodów mogą przyjmować formę chwilówek o krótkim czasie spłaty, który najczęściej wynosi 30 dni, chociaż zdarzają się również oferty 60-dniowe. Tego typu zobowiązanie może być również spłacane na raty. Maksymalna wysokość kwoty pożyczki bez zaświadczeń to przeważnie 9 000 złotych, a w przypadku chwilówki ratalnej – 25 000 złotych.

Pożyczka bez dochodu a oprocentowanie

Jako że udzielenie pożyczki bez zaświadczenia o dochodach jest dla instytucji pozabankowej sporym ryzykiem, musi sobie ona je zrekompensować ustanawiając wyższe raty pożyczek. Należy tutaj pamiętać także o sprawdzeniu kosztów, jakie będziemy musieli ponieść w przypadku nieterminowego spłacenia pożyczki. Warto zdawać sobie sprawę z faktu, że zgodnie z przepisami oprocentowanie nie może przekroczyć 4-krotności stopy lombardowej.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *